A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Глибочицький заклад дошкільної освіти "Веселка"
Житомирського району Житомирської області

ДІТИ Й ТЕЛЕВІЗОР: ЯК БАТЬКАМ РЕГУЛЮВАТИ ЦЮ «ДРУЖБУ»

Встановіть чіткі правила. Якщо ви вже дозволяєте дитині дивитися телевізор, то принаймні встановіть правила, яких дотримуйтеся всією родиною. У деяких ситуаціях не повчайте, а показуйте приклад.

· Не перетворюйте телевізор на няню. Багато батьків, щоб вільно займатися своїми справами, відволікають дитину мультфільмами. Не піддавайтеся спокусі полегшити собі життя. Дбайте передусім про дитину.

· Спонукайте дитину під час телеперегляду періодично рухатися. Якщо персонажі співають - співайте разом, танцюють - танцюйте, плескають у долоні - плескайте. Час від часу, особливо коли хронометраж мультфільму надто довгий, робіть разом гімнастику для очей.

 · Пам’ятайте, що «володар пульта» - ви, а не дитина. Домовтеся, що будьякі маніпуляції з телевізором здійснюєте лише ви. · Нагадуйте дитині, що дивитися телевізор можна лише у зручному положенні: бажано сидячи, а не лежачи; так, щоб екран був перед обличчям, а не збоку.

· Не дозволяйте дитині їсти перед телевізором. Пам’ятайте, ця шкідлива звичка призводить до переїдання й порушення травлення.

· Контролюйте контент, який дивиться дитина. Створіть перевірену добірку телепередач, мультфільмів, музичних відео тощо. Відтак дозвольте дитині із запропонованого самостійно обирати, що вона хоче переглянути.

· Регламентуйте час, який дитина може проводити перед екраном телевізора. В ігровій формі заохочуйте її саму вимикати телевізор, коли ліміт вичерпано.

Скільки часу виділити дитині на телевізор?

  • Дітям раннього віку дивитися телевізор узагалі ЗАБОРОНЕНО.
  • Діти від 3 до 7 років можуть проводити перед телевізором не більше 30 хв на день.

Перетворіть перегляд мультфільмів на пізнавальну діяльність. Дивіться цікаві фільми, мультфільми, телепередачі, навчальний контент разом з дитиною. Відтак залучайте її до різних видів діяльності та цікавих розмов. Наприклад:

 Ø Спонукайте оцінювати вчинки персонажів. У такий спосіб навчайте дитину аналізувати, сприймати, переживати почуття й дії інших.

Ø Розігруйте улюблені фрагменти. Заохочуйте дитину пригадувати й відтворювати репліки й дії персонажів.

 Ø Озвучуйте мультфільми самостійно. 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень