A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Глибочицький заклад дошкільної освіти "Веселка"
Житомирського району Житомирської області

Вчимо дитину зберігати таємницю

Вчимо дитину зберігати таємницю

Уміння зберігати таємниці є основою довіри і поваги, саме тому високо цінується в суспільстві. Зазвичай, діти довго тримати в таємниці отриману інформацію не можуть.

Як навчити дитину зберігати секрети?

   Усвідомлено зберігати  таємниці діти починають лише в початковій школі. До цього віку малюки дуже відверті та безпосередні, тож розголошення секретної інформації не здається їм чимось неправильним. Як правило, батьки з дитинства вчать дитину бути чесною і товариською людиною, в результаті - малюк легко ділиться з усіма домашніми «секретами».

   Пояснити малюкові, що не все можна розповідати дуже складно. Якщо це сюрприз комусь на день народження, вона може і зберегти секрет, проте коли це стосується інформації, яку малюк чує в сім'ї, дитина може не втриматись і розповісти про сімейні плани на відпустку першому зустрічному. Дуже часто батьки не пояснюють дитині те, що якась конкретна інформація носить особистий характер, а в такому ранньому віці малюки самостійно не відрізняють, що є таємницею, а що можна розповісти.

   Не варто сварити дитину за такий вчинок. Вона почуватиметься ображеною, бо не зрозуміє, що зробила не так. Спробуйте перевести все на жарт, якщо це трапилось на людях, а вже вдома пояснити малюку теми, про що він може розказувати, а що є секретом.

Дитяча безпосередність викликає посмішку в оточуючих, а ось батькам доводиться червоніти за своїх балакучих малят.

 

Поради батькам:

1.Придумайте невеликий секретик тільки для «своїх». Малюку буде приємно відчувати себе частиною якогось «секретного товариства», навіть якщо в ньому тільки ви вдвох . Він буде сумлінно «оберігати ваш з нею секрет» і сам довіряти вам інформацію, про яку раніше ніколи не розповідав.

2.Подавайте приклад. Як правило, діти копіюють поведінку дорослого. Ви для своє дитини взірець. Якщо в сім'ї не прийнято зберігати чужі і свої секрети, то й дитина їх не зберігатиме.

3.Поясніть дитині цінність збереження сімейних таємниць. Все, що відбувається вдома, має залишатися вдома. Не можна розповідати про сімейні конфлікти і незручні ситуації стороннім людям, навіть якщо це дуже близькі люди. Можливо, малюк зрозуміє це не відразу, але з часом більш стане більш розбірливим у спілкуванні, зможе сам вирізняти, що і кому можна розповідати.

4.Поясніть дитині, що секрети - це особисте. Малюк повинен розуміти, що розповідати чужі секрети не можна. І якщо його товариш поділився якоюсь таємницею, то її потрібно зберегти. Не варто переказувати її своїм друзям або навіть батькам. Розказавши чужий секрет, дитина зрадить довіру того хто їй довірився.

5.Дивіться фільми та читайте книги з моральним спрямуванням. Є багато книжок та мультиплікаційних фільмів, в яких піднімається тема довіри. На прикладі героїв з різних історій малюк краще зрозуміє всю серйозність і важливість секретів.

6.Не ігноруйте прояви обману і замовчування. Дитина може вдатися до своєї фантазії і придумати щось неймовірне, намагаючись зберегти секрет. Не варто такого допускати, інакше малюк звикне обманювати. До того ж, про деякі ситуації дитина все ж повинна розповідати батькам. Наприклад, якщо її ображають однолітки.

Тож, щоб не потрапити у “цікаву” ситуацію через надмірну відвертість своїх дітей ви можете скористатись даними порадами.

                                              

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень