A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Глибочицький заклад дошкільної освіти "Веселка"
Житомирського району Житомирської області

Як подружити дитину із книгою

Як подружити дитину з книгою

Надайте дитині відкритий доступ до книг:

організуйте вдоступному для дитини місці поличку, куточок, домашню бібліотеку з дитя­чими книжками; разом створюйте тематичні виставки; "лікуйте" зіпсовані книжки.

Разом читайте та обговорюйте твори:

влаштовуйте щоденні (чи щотижневі) сімейні читання книжок з подальшим їх обговорен­ням (зміст книжок та час визначається за­лежно від вікових, психофізіологічних та ін­дивідуальних особливостей дітей).

Переконайтеся, що ви добрий оповідач:

оволодійте мистецтвом виразного читання, акторського виконання літературних творів.

Добирайте книги відповідно до індиві­дуальних особливостей дітей: агресивній дитині бажано не розповідати й не читати казок, де є сцени агресії (особливо з відпо­відними ілюстраціями), невпевненій в собі — читайте про те, як персонажі переборювали свій страх тощо. Обрати відповідні твори до­поможе психолог.

Розглядайте й обговорюйте ілюстрації: таким чином діти оволодівають умінням бу­дувати розповіді, переказувати твори, а при­думуючи назву до ілюстрації, вчаться уза­гальнювати свою розповідь, аналізувати і визначати головне в ілюстрації.

Залучайте дітей до створення книжок власноруч: твори для книжок діти можуть обирати або складати самостійно, дорослий їх записує, діти — малюють ілюстрації, разом скріплюють сторінки.

Подавайте добрий приклад: багато читайте для себе і для дітей, ходіть разом до бібліо­теки, в книжкові крамниці, пропонуйте дитині самостійно обирати книжки, цікаві їй.

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень