Обережно: іграшки-алергени
Обережно: іграшки-алергени
До алергенів належать речовини, що мають прямий алергічний вплив, і речовини, які здатні посилювати дію іншого алергену.
Найпоширеніші алергени, що викликають реакцію при контакті дітей з іграшками – це пил і кліщі, що живуть в домашньому пилу, штучні матеріали м'яких іграшок, латекс, гума, пластмаси, і натуральна шерсть. Крім того, засоби побутової хімії застосовуються при догляді за іграшками. В іграшках, особливо китайських, дуже часто містяться отруйні шкідливі речовини. Маленька дитина може пожувати і полизати таку іграшку, потертися об неї личком і отримати максимальну дозу отрути.
Причини алергії на дитячі іграшки
У м'яких іграшках моментально накопичується пил, що містить не тільки кліщів, які викликають алергію, але і пилок домашніх рослин. Синтетичний матеріал, з якого виготовлені всі іграшки, може бути пофарбований отруйною фарбою і мати у складі отрути – феноли, формальдегіди, ртуть і свинець. Концентрація таких алергенів часом перевищена у декілька разів від норми.
Гумові іграшки, які так люблять діти, мають в хімічному складі своєму в якості основи – полівінілхлорид, пластизоль, сполучні реагенти з сірки, пластифікатори – фталати, антиоксиданти – фенольні сполуки. Дитячі меблі, пластмасові ляльки, пістолети, гумові качечки, латексні пустушки – соски, практично будь-яка іграшка має у своєму складі отруйні речовини, здатні викликати у дитини найважчі, страшні алергічні реакції і отруєння.
Виробники вважають, що швидше продадуть дуже яскраві, красиві на вигляд вироби, і начиняють іграшки отрутами. Як правило, найбільш небезпечні іграшки мають червоний і оранжевий кольори, який дає їм кадмій. Предмети яскраво - білого кольору містять свинець.
Безпечні іграшки не пахнуть, саме тому необхідно при їх виборі звертати увагу не тільки на кольори, а й на запахи. Ті іграшки, що називають пожежобезпечними, і які не горять, небезпечні алергічним просочувальним вогнестійким складом.
Алергічні захворювання дітей від іграшок
Всі ці отруйні речовини викликають страшну алергію у дітей, яка проявляється у вигляді кон'юнктивітів, атопічних дерматитів, алергічних ринітів, бронхіальної астми.
При кон'юнктивіті червоніє і запалюється слизова оболонка очей, набрякають повіки. Все це супроводжується свербінням і болем.
При атопічному дерматиті, шкірній алергії у дітей – діатез, кропив'янка, висип, екзема, сильний свербіж і лущення шкіри щік. Всі ці прояви у дітей протікають дуже болісно, довго, із запаленням і сухістю шкіри. Атопічний дерматит може бути проявом і харчової і контактної алергії.
При алергічному риніті відбувається запалення слизової носової оболонки. Постійна закладеність носа, свербіж в носі, нежить, часте чхання дитина переносить дуже болісно. Алергічні дерматити та риніти, в деяких випадках, переходять в бронхіальну астму.
При бронхіальній астмі, дитина страждає задишкою, дихає насилу, зі свистом і хрипом, надсадно кашляє. Може статися небезпечний бронхоспазм – коли в дихальні шляхи важко надходить повітря або не надходить повітря.
При дуже різкій відповіді антитіл на алергени може розвинутися анафілактичний шок з втратою свідомості, зниженням артеріального тиску і судомами, або набряк Квінке, при якому відбувається раптовий набряк шкіри в областях гортані, набрякає підшкірна клітковина і слизові оболонки.
У гортані виникає задуха, голос стає сиплим. Дитина мучиться гавкаючим кашлем, і задишкою. Колір обличчя стає синюшного відтінку, а потім різко настає блідість. Будь-які прояви алергії небезпечні для дітей.
Контроль над якістю іграшок
Іграшки контролюють по хімічній і фізичній безпеці для дитини. Перевіряють склад матеріалів, з яких виготовлені іграшки, забарвлення. Іграшки, за санітарними нормами, упаковують в целофанові обгортки, пакети, вкладають в упаковку етикетку – інструкцію, де написано для якого віку іграшка і чи є обмеження користування такою іграшкою.
На жаль, етикеткам не завжди можна довіряти, тому, при покупці завжди слід звертати увагу на колір і запах. Якщо різкий запах виявився тільки вдома, віднесіть іграшку на експертизу або викиньте.
У продажу дуже багато підробок, а тому не бажано купувати зовсім маленьким дітям качечок, левенят і лялечок з ПВХ. І для дітей старшого віку, краще обмежити кількість таких виробів. Ідеально, якщо купувати іграшки, перевіряючи сертифікати якості. Це знизить небезпеку захворювання вашої дитини алергією.