Як дякувати навіть за провали
Як дякувати навіть за провали. Корисна звичка, що змінює життя.
Кожного року людство відзначає Міжнародний день «дякую» яке випадає на 11 січня. В такий день чудова нагода сказати дякую людям, які є присутніми в нашім житті.
ЮНЕСКО- є ініціатором створенням цього свята, але багато хто вважає що вперше цей день засновала американська компанія з виготовлення листівок. Саме вони виготовили велику кількість листівок подяки. Ця ідея настільки сподобалась покупцям, що вони швидко розкупили ці листівки.
На жаль, люди часто забувають висловити свою подяку. Ми майже не помічаємо, що для нас роблять наші колеги, друзі, знайомі. Цікава розмова, смачна кава, своєчасно підготовлені документи або швидко виконана робота, притримані двері. Більшість сприймається нами вже як звичне, тобто не варте особистої уваги. Але просте дякую може зробити день краще, не тільки вашого колеги, але і ваш.
Дякую потрібно говорити навіть за людські невдачі, адже кожна щира подяка може стати ніби «пігулкою» що має цілющі дії, вона має вплив на емоції та відносини людини. Коли ми вдячні, ми визначаємо цілісність людини, а коли вдячні нам ми визначаємо свою цілісність. Саме воно дає силу та енергію людині знову стикатись з цими життєвими викликами. Подяка та підтримка за виконану роботу яка є навіть не успішною, сприяє формуванню її впевненості в собі і здатності справлятися з труднощами. Якщо концентрувати увагу лише на негативних моментах і переживаннях, і не можна виділити зі свого досвіду позитивні моменти, ми ніби оселимось в минулому, ми втратимо можливість жити в реальному часі.
Допомогти знайти вдячність та підштовхнути до її усвідомлення ледь не за будь-яких обставин можуть подібні фрази:
- я вдячна, що ти знайшла можливість бути поряд, це дало мені сили здолати хворобу, ти дуже важлива для мене;
- дякую, що допоміг мені в скрутну хвилину, завдяки тобі я дізналась скільки маю друзів;
- знаю, ми не перемогли в конкурсі, та я вдячний тобі за все добре, за співпрацю, цікаво проведений час це допоможе нам жити далі залишитись друзями;
- я завжди думав, що нічого не вартий в роботі без тебе, а коли ти мене зрадив у карантин, зрозумів, скільки можу і вмію сам;
- я не знала, що в Україні така кількість красивих місць, така природа, дякуючи карантину, відкрила для себе багато цікавих місцьі в мене народились нові ідеї для праці;
- ніколи не думала, що буду проводити семінари, і що це може бути комусь цікаво, дякую карантину, zoom і добрим людям, що відкрили в мені такий талант.
Тож на вдячність можна перевести майже будь-який досвід. І це допоможе прожити його і рухатись далі у майбутнє. Дякуйте — і будьте вільними від всього, що тягне вас вниз, не дає дихати на повну і жити з розправленими крилами.